WOŚP 2016 <3 Bransoletka Tajemniczy Ogród

Kochani już już jutro kolejny finał WOŚP <3 Jak każdego roku wiele osób wspiera ę akcję na różne sposoby.Niektórzy z Nas staje się w ten dzień wolontariuszami i zbiera pieniążki na ulicy,nie zważając na warunki atmosferyczne,inni wpłacają drobne kwoty .Jest też grupa osób,która wspiera  tą inicjatywę wykorzystując swoje zdolności manualne i taka jest właśnie w grupie Biżuteryjki dla WOŚP :) :) Grupa w tym roku zorganizowała się po raz piąty na rzecz Orkiestry a ja mam ten zaszczyt współtworzyć z nimi trzeci rok z rzędu:)W tym roku uczestniczyłam w dwóch projektach a oto jest jeden z nich:mianowicie jest to Bransoletka z charmsami której inspiracją była książka ,,Tajemniczy Ogród”

A oto osoby które przyłożyły się do stworzenia tego cudeńka:

Biała Tynktura w technice Art Clay ze srebra próby 999 wykonała przepiękną miniaturkę magicznego ogrodu. Na gałęzi starego, oplecionego pnącą różą drzewa zawiesiła maleńką, ale w pełni działającą :) huśtawkę. Koloru pracy dodaje oczko z intensywnie zielonego onyksu. Serduszko w tej pracy schowało się z tyłu drzewa ukryte przemyślnie w jego dziupli. Wymiary: 3,6 x 2,0 cm

01_biala_tynktura

Kolejny charms wykonany został w tej samej technice. Jego autorka - Marta Grzywna wyczarowała ze srebrnej glinki delikatną kwiatową kompozycję. Kwiatki i listki spowijają dokładnie obie strony zawieszki, pozostawiając jednak miejsce na maleńkie serduszko podkreślone kroplą różowej emalii.

02_marta_grzywna

Kolejna zawieszka wykonana przez Alicję Brewińską (Pracownia Mozaiki) jest nie tylko piękna ale i bardzo nietypowa ze względu na metodę wykonania. Zastosowana tu technika mikromozaiki szklanej pochodzi z Włoch, gdzie zaczęto ją stosować w XVIII wieku. Polega na układaniu wzorów z maleńkich kawałeczków ręcznie wykonanego szkła mozaikowego.

03_alicja_brewinska

Anna Mroczek wykonała swoje serduszko w technice wire-wrapping. Zwijając srebrne druciki w delikatnie wijące się spirale stworzyła kwiatową kompozycję w której centrum zamknęła maleńką, wylutowaną ze srebra różę. Koloru temu bukiecikowi dodają drobniutkie oponki fasetowanego turmalinu w kolorze zielonym i różanym :)

04_anna_mroczek

Agnieszka Szmit (Srebrny Kot) posługując się srebrem próby 999 i techniką Art Clay uchyliła przed nami magiczną furtkę do tajemniczego ogrodu. Podobnie jak w książce furteczka ukryta jest pod zasłoną bujnej roślinności. Wśród drobniutkich kwiatów i listków znalazły się oczka fioletowego ametystu i zielonego onyksu.

05_agnieszka_szmit

W książce „Tajemniczy Ogród” bardzo ważny był klucz. Do tego motywu odwołała się Jolanta Witalińska (VITALIJSKY).Nadała swojej zawieszce taki właśnie kształt. Srebrny kluczyk w swoim wnętrzu, w krystalicznie czystej żywicy skrywa naturalne kwiaty. Kwiaty zasuszone i utrwalone już na zawsze, niczym wspomnienia z magicznego ogrodu dzieciństwa.

06_jolanta_witalinska

 

Anna Zalewska (Klejnotki) stworzyła ze srebra zawieszkę o dwóch zupełnie różnych obliczach. Na jednej jej stronie umieściła różyczkę wykonaną od podstaw ręcznie ze srebrnej blachy. Mimo że kwiat można zmieścić na czubku małego palca, każdy jego płatek był osobno wycinany, fakturowany i formowany. Róży towarzyszy fioletowy ametyst. Na drugiej stronie zawieszki znajduje się serce z pięknie szlifowanego, fasetowanego kryształu górskiego, oprawione w delikatną srebrną koronkę oraz maleńki srebrny kluczyk. Ciekawe czy to klucz do ogrodu, czy do serca zaklętego w kamień.

07_anna_zalewska

Aby wszystkie te charmsy połączyć w bransoletkę potrzebna była baza. Przygotowałam ją ja w technice haftu koralikowego . Na delikatnej, naturalnej skórce naszyłam setki drobniutkich koralików i pasma ręcznie farbowanej, jedwabnej wstążeczki shibori. W ten sposób stworzyłam magiczną, bajecznie kolorową kompozycję przywodzącą na myśl kwiatowe rabaty. Srebrne kółeczka służące do przypinania charmsów można schować pod spód, dzięki czemu baza może być noszona jako bransoleta bez zawieszek. Szerokość bazy to ok. 4,5 cm

08_baza_malgorzata_florczakOkucie do magicznej bazy przygotowała Anna Zalewska (Klejnotki). Faliste kształty wycięte ze srebrnej blachy pokryła wzorem z kwiatów, kuleczek i spiral pasującym idealnie do koralikowych motywów bransolety. Srebro zostało mocno przyciemnione oksydą i przetarte dla wydobycia wzoru. Zapięcie to szeroki haczyk wyposażony dodatkowo w łańcuszek zabezpieczający przed zgubieniem bransolety. Przedłużka z dużych oczek umożliwia regulację obwodu bransolety w zakresie 19-22 cm.

09_okucie_anna_zalewska

Po zakończeniu licytacji, wszystkie te piękne zawieszki wraz z bransoletą zostaną spakowane w wyjątkowe pudełko które przygotowała specjalnie dla nas jedna z zaprzyjaźnionych scraperek,Monika Januszewska.Pudełko Moniki to zaczarowana drewniana skrzyneczka. Została wyposażona w metalowe, pociemniałe okucia i ozdobiona pięknym kwiatowym motywem. Jej wieko oprócz delikatnych listków dekoruje tajemnicza dziurka od klucza. Ciekawe, czy jeśli przyłożymy do niej oko uda nam się zerknąć do Tajemniczego Ogrodu i podejrzeć zapamiętanych z dzieciństwa bohaterów magicznej przygody.

11_monika_januszewska

 

A tak wygląda całość projektu:)

10_tajemniczy_ogrod

12_modelka (1)

modelka: Izabela Wylaź www.IWL.maxmodels.pl

fotograf: WoytekQG www.woytekqg.maxmodels.pl

make-up i stylizacja: www.KingaK-Make-Up.maxmodels.pl

DZIĘKUJEMY z całego serca! <3

Bransoletkę można licytować tutaj:http://aukcje.wosp.org.pl/09-bransoletka-tajemniczy-ogrod-7-charmsow-i2482357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>